Založ si blog

Apel na Boha & Žalm 151

Nebeský Otče, dokedy ešte budeš trpieť bezuzdnosť násilia, ničenia, zabíjania a vraždenia Tvojho stvorenstva na Zemi?

Ó, Bože, až pokiaľ siaha Tvoja trpezlivosť a zhovievavosť s týmto svetom? Či to mnohé kvílenie, náreky a plač živých duší už dosť nenatrhali uši Tvojho srdca? Koľko potokov krvi sa ešte musí vycediť na tvári Tvojej Zeme, koľko trápenia a bolesti musí podstúpiť to, čomu si Ty vdýchol život?

Koľko chýba súčasným pokoleniam do miery kriku Sodomy a Gomory, o ktorom si povedal, že je veľký a ich hriech veľmi ťažký, aby si zatriasol Nebom i Zemou, morom i suchou zemou?

Otče, čo ešte zostáva nenaplnené zo skutkov toho bezzákonného bezbožníka, aby bolo celému univerzu zrejmé v súzvuku jednoznačného súhlasu, že jeho odsúdenie večným ohňom je spravodlivé?

Koľko času ešte dopraješ bezbrehej škodoradosti týmto svetovládcom temnoty, ktorí v neúprosnom bičovaní každého prejavu života umocňujú chaos – porušením všetkého druhu, a ktorí so zvrátenou rozkošou sebe vlastnou spôsobujú nesmierne útrapy celému stvorenstva, dosvedčujúc tak bezcieľnosť a márnosť svojej existencie v tragickej a hysterickej bezbožnosti smerujúcej do fatálnej agónie?

Kedy už zasiahneš do zlovestného podnikania týchto šialencov, ktorí sa pretekajú v tom, že kto viac a lepšie zdevastuje Zem so všetkým čo je živé na nej?

 

Veď, či už neboli mnohí zvedení pod menom „Kristus“?

Veď, či už nebolo dosť správ a chýrov o vojnách? Nezahynuli snáď celé zástupy ľudí v ozbrojených vzburách a vojenských konfliktoch na všetkých obývaných územiach?

Veď, či bolo málo obetí hladu a smrtonosných infekcií, pohrôm a zemetrasení?

Veď, či nie je dostatočný počet tých, ktorí boli a sú aj dnes nenávidení, týraní, mučení a vydávaní na smrť pre Tvoje meno?

Veď, či je málo tých, ktorí sú poznačení pohoršením, zradou, nenávisťou a falšou?

Veď, či sa už dosť nerozmohla neprávosť a láska mnohých neochladla?

A či snáď evanjelium Božieho kráľovstva nie je hlásané po celom svete na svedectvo pre všetky národy?

 

Kedy už pozdvihneš svoje rameno, svoju pevnú pravicu k poslednej žatve svätých a k tomu, aby si vykonal prietrž tomuto šialenému besneniu mocou svojich očistných súdov, ktoré odpracú každú neprávosť, nespravodlivosť a ohavnosť pustošenia hriechu zo stvorenstva, pripraviac tak túto Zem na Tvoju vládu – vládu pokoja Tvojho pomazaného Ježiša?

Uctievame a chválime Tvoje drahé meno Ježiš, za obnovu cirkvi Duchom svojho slova, ktorú miluješ a vydal si sám seba za ňu, aby si ju pred seba postavil slávnu cirkev – nemajúcu škvrny alebo vrásky ani ničoho podobného, ale aby bola svätá a bezvadná!

Uctievame a chválime Tvoje drahé meno Ježiš, za obnovu cirkvi Duchom svojho slova, že ju vytrhuješ z obkľúčenia náboženského synkretizmu či formalizmu a premieňaš ju z otroctva denominačného fanatizmu do duchovného spoločenstva znovuzrodených Božích detí modliacich sa k Otcovi v duchu a v pravde!

Radujeme sa a jasáme, vzdávame slávu Bohu, lebo prišiel čas Baránkovej svadby a jeho nevesta sa pripravila. A dalo sa jej, aby sa obliekla do čistého a nádherného kmentu, lebo tým kmentom sú skutky spravodlivosti svätých!

Uctievame a chválime Tvoje drahé meno Ježiš, že dávaš život Izraelu, keď si dal jeho krajine zrodiť sa v jeden deň a zrazu si učinil narodenie sa celého národa naraz. Tešíme sa Jeruzalemu a radujeme sa s ním, nakoľko Sion len čo pocítil pôrodné bolesti už aj porodil svojich synov!

Uctievame a chválime Tvoje drahé meno Ježiš, že skončila otrocká služba Jeruzalema a jeho neprávosť je odpustená, lebo vzal z Tvojej ruky dvojnásobne za všetky svoje hriechy!

Tešíme sa s touto Krásnou zemou, že jej vrchy a kopce, potoky a doliny viacej neponesú potupy národov, ale že na vrchoch Izraela vyrástli letorasty donášajúc ovocie mnohému ľudu – celému domu Izraela: Vrchy sú obrábané a obsiate, mestá sú obývané a rumoviská nanovo vystavené!

Ó, hlbina Božieho bohatstva, múdrosti a poznania! Aké nevyspytateľné sú Tvoje súdy a nepochopiteľné Tvoje cesty! Kto poznal myseľ Pánovu, či kto kedy bol Tvojim radcom, alebo kto Ti niečo vopred dal, aby si mu to musel odplatiť?

Ďakujeme Ti za odkrytie a porozumenie mnohým tajomstvám skrytých od vekov v Bohu – generáciám žijúcich na sklonku týchto posledných dní, i tomuto tajomstvu: Určitej čiastke Izraela bude odňatá zástera z očí ich srdca až potom, ako vojde plný počet pohanov z národov skrze Božiu milosť do spasenia, a vtedy bude celý Izrael zachránený, ako je napísané: Zo Siona príde vysloboditeľ, odvráti bezbožnosť od Jakoba!

 

Ó, Bože náš, počuj teraz na modlitbu svojho služobníka a na jeho pokorné prosby pre samého seba, a daj svietiť svojej tvári nad svojou Zemou!

Ó, Bože môj, nakloň svoje ucho a počuj; otvor svoje oči a pozri na spustošenie naše i miest, nad ktorými je vzývané Tvoje drahé meno Ježiš, lebo nie pre svoje vlastné spravodlivosti predkladáme pred Teba svoje pokorné prosby, ale pre Tvoje mnohé zľutovania!

Pane, počuj! Pane, odpusť! Pane, pozoruj a učiň!

Ó, Bože môj, neodkladaj pre samého seba, lebo Tvoje meno je vzývané nad Tvojimi národmi a nad Tvojim ľudstvom!

Zľaknime sa a zastavme to nevýslovné zlo! Otvorený list poslancom NR SR

25.11.2019

Vážení poslanci, poslanec Národnej rady Slovenskej republiky sa vo svojom sľube zaväzuje na svoju česť a svedomie plniť svoje povinnosti v záujme občanov Slovenskej republiky. Teda vo svetle viac »

Nečesť jeho pamiatke.

19.11.2019

Nuž je tragikomické, keď tak mnohí z ľudsko-právnych aktivistov v spoločnostiach padlých do kultúry smrti, sa oháňujú prírodou. V spoločnostiach, ktorej bohom je náš človek, nakoľko pre viac »

Hlas preliatej krvi, hlas neúplatný.

08.05.2019

Jednému objektívnemu pozorovateľovi sledujúcemu dianie v spojitosti s existenciou človeka na Zemi nemôže uniknúť skutočnosť, ktorá síce kole oči, ale pretože je každodenným strašným viac »

Francúzsko / väzenie /

Lekári poukazujú na zlé zaobchádzanie so zadržiavaným Assangeom

18.02.2020 09:59

Viac ako 100 lekárov vyzvalo Britániu, aby ukončila utrpenie zakladateľa WikiLeaks vo väznici, kde čaká na vydanie do USA.

jaroslav polaček

Košický primátor si užíva reprefond, dobehli ho účty

18.02.2020 09:00

Novodobý „papalášizmus“ v Košiciach? Primátor Jaroslav Polaček má k dispozícii tzv. reprezentačný fond. Zdá sa však, že sa využíva nielen na reprezentovanie.

Sýria, Bašar Asad, Baššár al-Asad,

Asad prisľúbil, že bude pokračovať v ofenzíve na severozápade Sýrie

18.02.2020 06:48

Oslobodenie Aleppa a Idlibu pokračuje, nehľadiac na niektoré prázdne reči, ktoré prichádzajú zo severu, uviedol sýrsky prezident, čím narážal na hrozbu zo strany Turecka.

koronavírus nemocnica čína wuchan lekári doktor pacient

Na koronavírus zomrel riaditeľ nemocnice vo Wu-chane, hlásia už 1868 úmrtí

18.02.2020 06:20

Informovala o tom čínska štátna tlačová agentúra CNS na sociálnej sieti Weibo, podobnej Twitteru. Správa bola neskôr odstránená.