A čo povieš Ty?

2. apríla 2024, milanlehotsky, Nezaradené

Sir Isaac Newton (1643-1727), prezident Kráľovskej spoločnosti, anglický fyzik, matematik, filozof, ktorého objavy v matematike, optike a mechanike, položili základy pre modernú fyziku, povedal o Ježišovi Kristovi toto:

Hoci bol pánom vesmíru, stal sa najchudobnejším. Nemal kde hlavu skloniť a spával v cudzích príbytkoch. Plavil sa po mori na cudzej loďke, viezol sa na cudzom oslíkovi a pochovaný bol v cudzom hrobe.

Keď bol malý, znepokojil kráľa, keď bol chlapec, udivil lekárov, keď bol muž, otriasol celým národom a základmi Rímskej ríše.

Nenapísal jedinú knihu, ale ani do najväčšej knižnice sveta by sa nezmestili knihy, ktoré napísali o Ňom.

Nezložil ani jednu pieseň, ale svojou odpúšťajúcou láskou, milosťou a darom spasenia rozozvučal k piesňam chvál viac sŕdc, než všetci básnici sveta.

Nezriadil si lekársku ordináciu, ale uzdravil viac duší, než tisíce lekárov chorých tiel.

Nevelil žiadnej armáde, odmietal zlo a násilie, nedobyl železom ani piaď zeme, a predsa ani jeden vojvodca nemal toľko dobrovoľníkov ako On.

Mocou svojej lásky a posolstvom evanjelia ovplyvnil celý svet.

Všetci ľudia sklamali, On nikdy nikoho.

Všetci ľudia zhrešili, On jediný zostal svätý (oddelený od hriechu).

Nepriatelia Ho nemohli premôcť, Satan zviesť, smrť zničiť, ani hrob udržať.

Jeho slovo kázané na zemi pretrvalo najtemnejšie útoky temnoty, zloby aj ľudskej nevery – trvá však až doteraz a je svetlom a pokrmom pre jeho nasledovníkov.

Veľkí muži prišli aj odišli, On však žije a príde zas.

On bude mať posledné slovo v dejinách ľudstva a (práve náš postoj k jeho slovu vo Svätom Písme) rozhodne o večnosti každého z nás.

Tento Ježiš je spasiteľom sveta,

môj záchranca a darca večného života,

a ak chceš, bude i Tvoj.