Založ si blog

A čo povieš Ty?

Sir Isaac Newton (1643-1727), prezident Kráľovskej spoločnosti, anglický fyzik, matematik, filozof, ktorého objavy v matematike, optike a mechanike, položili základy pre modernú fyziku, povedal o Ježišovi Kristovi toto:

Hoci bol pánom vesmíru, stal sa najchudobnejším. Nemal kde hlavu skloniť a spával v cudzích príbytkoch. Plavil sa po mori na cudzej loďke, viezol sa na cudzom oslíkovi a pochovaný bol v cudzom hrobe.

Keď bol malý, znepokojil kráľa, keď bol chlapec, udivil lekárov, keď bol muž, otriasol celým národom a základmi Rímskej ríše.

Nenapísal jedinú knihu, ale ani do najväčšej knižnice sveta by sa nezmestili knihy, ktoré napísali o Ňom.

Nezložil ani jednu pieseň, ale svojou odpúšťajúcou láskou, milosťou a darom spasenia rozozvučal k piesňam chvál viac sŕdc, než všetci básnici sveta.

Nezriadil si lekársku ordináciu, ale uzdravil viac duší, než tisíce lekárov chorých tiel.

Nevelil žiadnej armáde, odmietal zlo a násilie, nedobyl železom ani piaď zeme, a predsa ani jeden vojvodca nemal toľko dobrovoľníkov ako On.

Mocou svojej lásky a posolstvom evanjelia ovplyvnil celý svet.

Všetci ľudia sklamali, On nikdy nikoho.

Všetci ľudia zhrešili, On jediný zostal svätý (oddelený od hriechu).

Nepriatelia Ho nemohli premôcť, Satan zviesť, smrť zničiť, ani hrob udržať.

Jeho slovo kázané na zemi pretrvalo najtemnejšie útoky temnoty, zloby aj ľudskej nevery – trvá však až doteraz a je svetlom a pokrmom pre jeho nasledovníkov.

Veľkí muži prišli aj odišli, On však žije a príde zas.

On bude mať posledné slovo v dejinách ľudstva a (práve náš postoj k jeho slovu vo Svätom Písme) rozhodne o večnosti každého z nás.

Tento Ježiš je spasiteľom sveta,

môj záchranca a darca večného života,

a ak chceš, bude i Tvoj.

Výkrik zoči-voči smrti!

14.11.2023

Výkrik Ježiša a posledné jeho slová na kríži v bolestnom zovretí smrťou nespochybniteľne preukázali, že On bol v pravde zosobnením Božieho Slova, keď s dokonalou istotou aj v týchto brutálnych okamihoch vyriekol to, čo bolo nevyhnutné pre triumfálne zavŕšenie Božieho víťazstva: Otče, odpusť im, lebo nevedia čo robia! Amen! Hovorím ti: Dnes budeš so mnou v raji! [...]

Na kone! Nemáme! Tak utekajte. . .

27.09.2023

Nuž priatelia, Slovensko sa nechalo ohlodať až na kosť. Dnes sa však nehrá už o nič menšie, ako o naše duše. Ale pamätajme: Keby si stratil človeče aj celý svet a svoju dušu získal, oplývaš hodnotou nad všetky poklady sveta. A veď či v slovenskej hymne nespievame: Nad Tatrou sa blýska, hromy divo bijú – Zastavme ich bratia, veď sa ony stratia, Slováci ožijú? [...]

Kladivo na Šialenca

06.12.2021

Antiochos IV. prišiel na scénu v r. 175 pnl. Bol to pravdepodobne jeden z najväčších protižidovských, protiizraelských a proti Bohu zameraných vodcov v histórii. Bolo niekoľko sýrskych kráľov menom Antiochos. Tento si vybral na odlíšenie titul Epifanes, čo v gréčtine znamená “zjavený Boh“. To naznačuje jeho aroganciu voči jedinému Bohu, ktorého nám zjavuje kánon [...]

Poľsko interrupcie liberalizácia protest

Odporcovia liberalizácie interrupcií v Poľsku vyšli do ulíc Varšavy

14.04.2024 20:10

Poľský parlament totiž v piatok odhlasoval pokračovanie prác na návrhoch, ktoré by uvoľnili tieto prísne interrupčné pravidlá.

Korcok a Pellegrini

Aká kampaň, taký prezident? Čo rozhodlo prezidentské voľby?

14.04.2024 19:00

Víťaz prezidentských volieb je jasný, spoločenský pokoj zas v nedohľadne. Čo podľa vás rozhodlo voľby?

Olexandr Syrskyj

Syrskyj: Ukrajinci sa zahryzli do krajiny, no Rusov je násobne viac. Putin chce ovládnuť Časiv Jar do osláv 9. mája

14.04.2024 16:40

Časiv Jar, ktorý leží neďaleko od už ovládnutej Avdijivky, je pod neustálou paľbou.